top of page

Úzkosti

Trpíte úzkostmi? Zažíváte často pocit strachu? Přepadají vás panické ataky? Nevíte, jak zvládat úzkostné situace? Rádi vás vyslechneme, pomůžeme vám porozumět vaší situaci a naučit se s úzkostmi pracovat.

Deprese

Jak rozeznat depresi od smutku? Jak se léčí deprese? Dá se deprese léčit bez léků? Trpíte  poporodní depresí? Pokud máte podezření, že trpíte depresí a nevíte si rady, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu proto, abychom vám pomohli.

Vyhoření

Jak se pozná vyhoření? Dá se vyhoření předejít? Co je syndrom vyhoření? Jak se z vyhoření dostat? Týká se burn-out jen manažerů nebo ho mohou mít i studenti a matky na mateřské? Jestliže cítíte, že se dostáváte na pokraj svých sil, je vhodné promluvit si s odborníkem.

Životní krize

Máte pocit, že zažíváte existenciální krizi? Dolehla na vás krize středního věku? Zaskočil vás odchod do důchodu? Sešlo se ve vašem životě víc těžkých věcí najednou? Život nám leckdy připraví nečekané situace, s nimiž je těžké se vypořádat. S odbornou pomocí je to snazší.

KONTAKT

Vaší potřebu budeme řešit bez otálení, společně najdeme ideální postup péče a navrátíme Vás do klidu a rovnováhy. 

Jsme specialisté na péči o duši moderního člověka. Můžete se na nás obrátit, pokud vás tíží nenadálá životní situace nebo i když se v nepohodě cítíte dlouhodobě. 

 

Trpíte úzkostmi, zažíváte často pocit strachu nebo vás přepadají panické ataky? Nevíte, jak rozeznat depresi od smutku nebo jak se léčí deprese? Jestli lze depresi léčit bez léků? Trpíte poporodní depresí? Jak se pozná vyhoření? Dá se vyhoření předejít? Co je syndrom vyhoření? Jak se z vyhoření dostat? Týká se burn-out jen manažerů nebo ho mohou mít i studenti a matky na mateřské? 

 

Jestliže cítíte, že se dostáváte na pokraj svých sil, je vhodné promluvit si s odborníkem. Rádi vás vyslechneme, pomůžeme vám porozumět vaší situaci a vybrat specialistu na vaši problematiku.

Úzkosti, deprese, vyhoření

Ambulantní péče v Institutu Origanum

Naše ambulance je prostor, kde jsou vám k dispozici odborníci na problematiku úzkostí, deprese, vyhoření, životních krizí, partnerských či rodinných problémů. Léčba zde probíhá formou pravidelných konzultací na místě či online. Do péče přijímáme také dětské a mladistvé klienty. 

Nabízíme celou škálu přístupů a podpůrných metod, jak tyto problémy řešit od psychoterapie, dětské psychiatrie, biofeedbacku, koučinku, mindfulness, rodinné terapie, párové terapie, psychosomatického poradenství a fyzioterapie či aroma poradenství.

Ambulance Origanum se nachází v centru Prahy v Jindřišské 24. Jedná se o místo, kde mají klienti prostor léčit svou závislost v diskrétním prostředí ambulantně. Dochází na pravidelné konzultace, aniž by to narušilo jejich běžný životní rytmus. V ambulanci poskytujeme jak adiktologické poradenství, tak následnou péči po pobytovém programu v Sanatoriu Origanum. 

 

Protože závislost ovlivňuje vztahy s těmi nejbližšími, věnujeme se také problematice spoluzávislosti a poskytujeme konzultace i členům rodiny závislého. Sezení se mohou odehrávat i online. Do ambulantní léčbě závislostí přijímáme také děti a mladistvé.

V Institutu Origanum pohlížíme na člověka celostně a proto poskytujeme klientům služby, které mohou adiktologickou léčbu doplnit a přispět k jejich úzdravě. Jedná se o psychoterapii, koučink, biofeedback, mindfulness, psychosomatické poradenství a fyzioterapii, aromaporadenství.

Kdo se Vám bude věnovat?

Sanatorium Origanum je v česko-slovenském regionu ojedinělým místem pro pobytovou léčbu závislostí. Pro klienty jsou zde připraveny různé typy léčebných pobytů, v délce od dvou do šesti týdnů. Sanatorium se nachází cca hodinu jízdy od Prahy uprostřed čisté přírody. Jedná se o citlivě zrekonstruovaný komplex budov s kapacitou ubytování pro šestnáct osob v jedno- nebo dvoulůžkových pokojích. Součástí komplexu je zahrada, sauna, tělocvična, klientům podáváme třikrát denně domácí stravu. 

Klienti se účastní terapeutického programu, který zahrnuje intenzivní individuální a skupinové aktivity, pod vedením multidisciplinárního týmu odborníků.

Pobytová léčba psychických problémů

Do našeho Sanatoria Origanum vzdáleného hodinu jízdy od Prahy, které je primárně určeno pro léčbu závislostí, přijímáme v případě volné kapacity také neadiktologické klienty.

 

Několika týdenní pobyt je vhodný pro ty, kdo trpí úzkostmi, depresemi nebo psychickým vyčerpáním, potřebují se zastavit, a jsou připraveni na sobě terapeuticky pracovat. 

PO-PÁ 09:00 - 19:00

bottom of page