top of page

Gamblerství

Problémové hraní je spojeno s finančními ztrátami a postižené osoby ohrožuje existenčně. Vede k finančním, rodinným i pracovním problémům spojeným s pocitem bezvýchodnosti. Ke zdravotním dopadům problémového hazardního hraní proto patří výrazné zhoršení duševního zdraví a nárůst psychických problémů. 

Pokud je gambling váš problém, nejspíš se potýkáte s pocity studu a strachu, že vyjde najevo. Obáváte se odmítnutí ze strany rodiny a blízkých, když svou závislost přiznáte. Možná si ani nedovedete představit, že byste dokázali přestat hrát. Pokud se s řešením závislosti váhá, problémy s ní spojené narůstají. Je proto žádoucí, abyste odbornou péči vyhledali co nejdříve, pokud u sebe nebo svých blízkých narůstající hráčskou závislost pozorujete.

Mezi hazardní hraní patří zejména loteriie, technické hry (automaty), živé hry a kurzové sázení. 

Většina hazardních hráčů má problém s automaty, jejich podíl však klesá. Výrazně roste podíl osob v léčbě, které mají problém s on-line kurzovým sázením.

Hraní hazardních her je výrazně vyšší mezi mladými dospělými ve věku 15–34 let, podíl mužů je několikanásobně vyšší než žen.

bottom of page