top of page

PO-PÁ 09:00 - 19:00

+420 601 543 465

Kladete si otázku, zda jste na alkoholu závislí? Kdy se jedná o běžnou konzumaci a kdy o alkoholismus? Nevíte si rady a nedokážete přestat pít? Zodpovíme vaše otázky a navrhneme, jak dále postupovat.

Závislost na lécích

Můžu být na svých lécích závislý? Na kterých lécích vzniká závislost? Jak poznat závislost na lécích? Jak se zbavit závislosti na lécích? Závislost na lécích vzniká nepozorovaně. Navrhneme vám, jak ve vašem případě postupovat.

Závislost na drogách

Zajímá vás, jak rozpoznat závislost na drogách? Jaké jsou příznaky závislosti na kokainu? Co dělat, když je někdo ve vašem okolí na drogách závislý? Potřebujete poradit, jestli se jedná o závislost na drogách?

Gamblerství

Nevíte, jak poznat, jestli máte problém s gamblerstvím? Jak vzniká závislost na hazardu? Máte podezření, že někdo z vašich blízkých je hazardní hráč? Pomůžeme vám se ve vaši situaci zorientovat.

V Institutu Origanum se věnujeme léčbě závislosti na alkoholu, závislosti na lécích a závislosti na kokainu, pokud jde o závislost na drogách. 

Zajímá vás, jak poznat, že se jedná o závislost? Kdy se jedná o běžnou konzumaci a kdy o alkoholismus? Nedokážete přestat pít? Kladete si otázku, zda jste závislí na alkoholu právě vy nebo někdo z vašich blízkých? Ptáte se, na kterých lécích vzniká závislost? Obáváte se, že jste na svých lécích závislí? Zajímá vás, jak rozpoznat závislost na drogách nebo jaké jsou příznaky závislosti na kokainu?

Léčba závislostí

Pomůžeme vám se zorientovat ve vaší situaci a navrhneme vám konkrétní řešení. Zodpovíme vaše otázky a navrhneme, jak dále postupovat.

KONTAKT

Bez zbytečného čekání najdeme vhodné řešení a pustíme se do léčby. Neváhejte se nás zeptat na cokoliv, co Vás zajímá. Jsme diskrétní profesionálové v oboru.

Kdo se Vám bude věnovat?

Jedním z předních odborníků na české adiktologické scéně je psycholog a psychoterapeut Mgr. Aleš Kuda. Jeho kariéra vedla od státních zařízení pro léčbu drogových závislostí, vedení terapeutických komunit, přes soukromou praxi, působení v  Centru adiktologie na 1. lékařské fakultě UK až po založení soukromé kliniky na léčbu závislostí v Praze.

 

Právě on stojí v čele Institutu Origanum a je garantem jeho odbornosti a profesionality. Jeho prioritou bylo vybudovat místo, kde se klientům dostane jedinečného terapeutického programu, který spojuje jak ověřené, tak ty nejmodernější přístupy k léčbě závislostí, a to v lidsky přívětivých a důstojných podmínkách.

Stovky spokojených klientů
i uznání odborné veřejnosti

Jedním z předních odborníků na české adiktologické scéně je psycholog a psychoterapeut Mgr. Aleš Kuda. Jeho kariéra vedla od státních zařízení pro léčbu drogových závislostí, vedení terapeutických komunit, přes soukromou praxi, působení v  Centru adiktologie na 1. lékařské fakultě UK až po založení soukromé kliniky na léčbu závislostí v Praze. Právě on stojí v čele Institutu Origanum a je garantem jeho odbornosti a profesionality. Jeho prioritou bylo vybudovat místo, kde se klientům dostane jedinečného terapeutického programu, který spojuje jak ověřené, tak ty nejmodernější přístupy k léčbě závislostí, a to v lidsky přívětivých a důstojných podmínkách.

Vyberte si místo pro svou léčbu

V Ambulanci se setkáte se špičkovými odborníky v léčbě závislostí pro dospělé i děti.

Sanatorium Origanum je v česko-slovenském regionu ojedinělým místem pro pobytovou léčbu závislostí. Pro klienty jsou zde připraveny různé typy léčebných pobytů, v délce od dvou do šesti týdnů. Sanatorium se nachází cca hodinu jízdy od Prahy uprostřed čisté přírody. Jedná se o citlivě zrekonstruovaný komplex budov s kapacitou ubytování pro šestnáct osob v jedno- nebo dvoulůžkových pokojích. Součástí komplexu je zahrada, sauna, tělocvična, klientům podáváme třikrát denně domácí stravu. 

Klienti se účastní terapeutického programu, který zahrnuje intenzivní individuální a skupinové aktivity, pod vedením multidisciplinárního týmu odborníků. S terapeutickým týmem a personálem Sanatoria se můžete seznámit zde.

Ambulance Origanum se nachází v centru Prahy v Jindřišské 24. Jedná se o místo, kde mají klienti prostor léčit svou závislost v diskrétním prostředí ambulantně. Dochází na pravidelné konzultace, aniž by to narušilo jejich běžný životní rytmus. V ambulanci poskytujeme jak adiktologické poradenství, tak následnou péči po pobytovém programu v Sanatoriu Origanum. 

 

Protože závislost ovlivňuje vztahy s těmi nejbližšími, věnujeme se také problematice spoluzávislosti a poskytujeme konzultace i členům rodiny závislého. Sezení se mohou odehrávat i online. Do ambulantní léčbě závislostí přijímáme také děti a mladistvé.

PO-PÁ 09:00 - 19:00

bottom of page