top of page

Zajímá vás, jak poznat závislost?

  • Kdy jde o běžnou konzumaci a kdy o alkoholismus?

  • Nedokážete přestat pít?

  • Zajímá vás, zda jste závislí na alkoholu vy nebo někdo z vašich blízkých?

  • Chcete vědět, na kterých lécích vzniká závislost?

  • Obáváte se, že jste závislí na lécích nebo drogách?

  • Nevíte, jak rozpoznat příznaky závislosti na kokainu?

Poskytujeme poradenství:

  • Lidem trpícím závislostí

  • Blízkým a rodinám závislých

  • Partnerům závislých osob

  • Firmám řešícím závislost zaměstnanců

Léčba závislostí

Jedním z předních odborníků na české adiktologické scéně je psycholog a psychoterapeut Mgr. Aleš Kuda. Jeho kariéra vedla od státních zařízení pro léčbu drogových závislostí, vedení terapeutických komunit, přes soukromou praxi, působení v  Centru adiktologie na 1. lékařské fakultě UK až po založení soukromé kliniky na léčbu závislostí v Praze.

 

Právě on stojí v čele Institutu Origanum a je garantem jeho odbornosti a profesionality. Jeho prioritou bylo vybudovat místo, kde se klientům dostane jedinečného terapeutického programu, který spojuje jak ověřené, tak ty nejmodernější přístupy k léčbě závislostí, a to v lidsky přívětivých a důstojných podmínkách.

Stovky spokojených klientů
i uznání odborné veřejnosti

Jedním z předních odborníků na české adiktologické scéně je psycholog a psychoterapeut Mgr. Aleš Kuda. Jeho kariéra vedla od státních zařízení pro léčbu drogových závislostí, vedení terapeutických komunit, přes soukromou praxi, působení v  Centru adiktologie na 1. lékařské fakultě UK až po založení soukromé kliniky na léčbu závislostí v Praze. Právě on stojí v čele Institutu Origanum a je garantem jeho odbornosti a profesionality. Jeho prioritou bylo vybudovat místo, kde se klientům dostane jedinečného terapeutického programu, který spojuje jak ověřené, tak ty nejmodernější přístupy k léčbě závislostí, a to v lidsky přívětivých a důstojných podmínkách.

Vyberte si místo pro svou léčbu

V Ambulanci se setkáte se špičkovými odborníky v léčbě závislostí pro dospělé i děti.

Klinika Insitutu Origanum je v česko-slovenském regionu ojedinělým místem pro pobytovou léčbu závislostí. Pro klienty jsou zde připraveny různé typy léčebných pobytů, v délce od dvou do šesti týdnů. Klinika se nachází cca hodinu jízdy od Prahy uprostřed čisté přírody. Jedná se o citlivě zrekonstruovaný komplex budov s kapacitou ubytování pro šestnáct osob v jedno- nebo dvoulůžkových pokojích. Součástí komplexu je zahrada, sauna, tělocvična, klientům podáváme třikrát denně domácí stravu. 

Klienti se účastní terapeutického programu, který zahrnuje intenzivní individuální a skupinové aktivity, pod vedením multidisciplinárního týmu odborníků. S terapeutickým týmem a personálem Sanatoria se můžete seznámit zde.

Ambulance Institutu Origanum se nachází v centru Prahy v Jindřišské 24. Jedná se o místo, kde mají klienti prostor léčit svou závislost v diskrétním prostředí ambulantně. Dochází na pravidelné konzultace, aniž by to narušilo jejich běžný životní rytmus. V ambulanci poskytujeme jak adiktologické poradenství, tak následnou péči po pobytovém programu v Sanatoriu Origanum. 

 

Protože závislost ovlivňuje vztahy s těmi nejbližšími, věnujeme se také problematice spoluzávislosti a poskytujeme konzultace i členům rodiny závislého. Sezení se mohou odehrávat i online. Do ambulantní léčbě závislostí přijímáme také děti a mladistvé.

Kladete si otázku, zda jste na alkoholu závislí? Kdy se jedná o běžnou konzumaci a kdy o alkoholismus? Nevíte si rady a nedokážete přestat pít? Zodpovíme vaše otázky a navrhneme, jak dále postupovat.

Závislost na lécích

Můžu být na svých lécích závislý? Na kterých lécích vzniká závislost? Jak poznat závislost na lécích? Jak se zbavit závislosti na lécích? Závislost na lécích vzniká nepozorovaně. Navrhneme vám, jak ve vašem případě postupovat.

Závislost na drogách

Zajímá vás, jak rozpoznat závislost na drogách? Jaké jsou příznaky závislosti na kokainu? Co dělat, když je někdo ve vašem okolí na drogách závislý? Potřebujete poradit, jestli se jedná o závislost na drogách?

Gamblerství

Nevíte, jak poznat, jestli máte problém s gamblerstvím? Jak vzniká závislost na hazardu? Máte podezření, že někdo z vašich blízkých je hazardní hráč? Pomůžeme vám se ve vaši situaci zorientovat.

Kdo se Vám bude věnovat?

bottom of page