top of page

Mgr. Pavla Štěpničková

terapeut

Působím v rámci Ambulance Origanum a Sanatoria Origanum

V individuální terapii se soustředím zejména na témata úzkosti, syndromu vyhoření, ztráty blízkého člověka, strachu ze smrti, individuální relaxace a meditace.

 

Nejvíce mě zajímá cesta, která vede k zapojení analogické části našeho mozku, která by přinesla úlevu analytickému myšlení, které stojí na klíčových slovech Hodnocení, Kontrola, Jistota, a jehož přetěžování vede k úzkostem. Kromě relaxací, technik spojených s asociací, zpívání a dechovým cvičením, stále nepřestávám hledat způsob, jak znovu obnovit vnitřní rovnováhu a důvěru.

Před lety mne oslovilo šamanství díky knize Sandry Ingerman: Záchrana ztracené duše. Svůj trvalý zájem o šamanství vnímám jako stálý zdroj  inspirace pro práci se spiritualitou, s tím, co nelze „uchopit, pochopit, zařadit“.

V mém životě i v mé práci je pro mne nejdůležitější hledání laskavosti a respektu, k sobě i k ostatním. 

20 let jsem učila němčinu pravou hemisférou v intenzivních relaxačních týdenních kurzech. Praktická i teoretická zkušenost s analogickým myšlením  mne přivedla k zájmu o psychologii a psychoterapii. Mám výcvik v PCA a SUR, ukončený zkouškou z psychoterapie. Absolvovala jsem semináře ve Foundation for shamanic studies a Tříletý šamanský výcvik ve Švýcarsku pod vedením Sandry Ingerman.

Zároveň se věnuji hudbě  k meditacím a písním pro společné zpívání v kruhu. Vlastní hudební tvorbu jsem prezentovala na CD „Návrat ztracené duše“„Voices of Intuition“, „Land of soul“, „Kruhy se točí“.  CD „Krajina mé duše“ obsahuje  řízené relaxace.

bottom of page