top of page

PO-PÁ 09:00 - 19:00

+420 601 543 465

+420 601 543 465

  Psychické problémy u dětí

Děti a mladiství jsou skupinou, která je na poli duševního zdraví velmi specifická, protože se nachází v procesu neustálé změny. Činy a chování dítěte jsou určovány jeho vývojovým stádiem, rodinnými procesy, vlivy z okolního prostředí a jeho individuálními vlastnostmi.  

 

Psychické potíže u dětí se většinou projevují jinak než u dospělých. Dítě neumí vysvětlit svůj problém, často se za něj stydí a důsledkem může být změna v jeho chování. V určitém období se nějaké problematické chování objeví u mnoha dětí, avšak jen u mála z nich dosáhne takového rozsahu, že to lze považovat za známku rozvoje vážné psychopatolo­gie.

 

Pokud se vám zdá, že se vaše dítě v poslední době chová jinak než jste u něj zvyklí, má potíže ve škole, straní se kamarádů, je podrážděnější nebo smutnější, stěžuje si na somatické potíže, je vhodné vyhledat odbornou pomoc. 

  Dětská psychiatrie

V Ambulanci Origanum nabízíme služby dětské psychiatrie, psychoterapie a adiktologie. Kromě diagnostického vyšetření a terapeutické intervence poskytujeme i rodinné a individuální či skupinové psychoterapeutické služby.  Snažíme se porozumět chování dětí a propojit „tři opěrné sloupy terapie“: vyšetření, terapeutický zásah a  zhodnocení jeho účinnosti.  

Pomáháme dětem zvládat úzkosti a strachy, lépe pochopit emoční prožívání a implementujeme nácvik KBT metody při sociální fobii a obsesích i kompulzích.

Seznamte se s odborníky, kteří se věnují naší dětské klientele:

Mgr. Martina Školníková

psycholog, terapeut

AMBULANCE & SANATORIUM ORIGANUM

S čím Vám pomůžeme?

Ceník služeb dětské psychiatrie v Institutu Origanum

Cena prvního psychiatrického vyšetření              2500 Kč (50 minut)

Cena kontrolního psychiatrického vyšetření        1300 Kč (30 minut)

Cena KBT nácviku                                                 1300 Kč (30 minut)

Cena individuální psychoterapie                          1500 Kč (50 minut)

Dětská psychologická péče                                  1500 Kč (50 minut)

Platbu je možné provést v hotovosti, platební kartou nebo bankovní převodem

PO-PÁ 09:00 - 19:00

bottom of page