top of page

PO-PÁ 09:00 - 19:00

Sanatorium Origanum

Pobyt v Sanatoriu Origanum doporučujeme zejména klientům, kteří jsou připraveni své problémy řešit intenzivně a efektivně.

 

Sanatorium Origanum je v česko-slovenském regionu ojedinělým místem, kde mohou klienti v klidu, soukromí a nadstandardních podmínkách absolvovat terapeutický pobyt. Nabízí jak několikatýdenní pobyty pro léčbu závislostí, tak krátkodobější preventivně-relaxační pobyty zaměřené na prevenci vyhoření.

Váš start do života bez závislosti.

 

  Terapeutický program

 

Terapeutický program je aktuálně zaměřen zejména pro klienty se závislostmi, nabízíme však i program pro klienty s úzkostí a depresí.

 

Délka a průběh procesu úzdravy klienta se odvíjí od mnoha faktorů, zejména od jeho motivace a míry závislosti před zahájením pobytu. Čím intenzivnější je míra konzumace návykových látek bezprostředně před pobytem, tím déle trvá jeho detoxifikační fáze. Je třeba mít na paměti, že detoxifikační stav je provázen fyzickými a psychickými projevy, které ovlivňují schopnost klienta aktivně se zapojit do terapeutického programu.

I zde nabízíme individuální přístup, kdy při stanovení léčebného plánu přihlížíme k individuálním podmínkám a potřebám daného klienta.

 

Úzdrava je záležitost dlouhodobá. Pobyt v Sanatoriu je její první fází. Cílem pobytu je klienty připravit na abstinenci v každodenních podmínkách. V našem terapeutickém programu klademe důraz na pochopení individuálního kontextu závislosti každého klienta, získání náhledu na to, jak je ovlivněn jeho životním příběhem, prostředím a navyklým způsobem chování. 

 

Na člověka pohlížíme holisticky, v bio-psycho-socio spirituálním kontextu a jednotlivými aktivitami programu tak posilujeme každou z těchto složek.

Klient v programu získá zkušenost s následujícími metodami a druhy terapie:

Individuální terapie

Skupinová terapie​​​​

> Prevence relapsu​​​​​​

> Adiktologické poradenství​​

> Psychiatrická péče

> Lékařská péče​​​​​​

> Psychosomatické a fyzioterapeutické poradenství​​​​​​

> Koučink​​​​

> Mindfulness​​

> Biofeedback​​​​​​​​​​​​​​​​​​

> Aromaterapie

  Pobytové balíčky

  Prostředí Sanatoria Origanum

Sanatorium Origanum se nachází cca hodinu jízdy z Prahy. V nově zrekonstruované usedlosti má klient možnost zapracovat na svém problému s celým týmem odborníků a to v ústraní, v diskrétním a nadstandardně vybaveném prostředí. Jedná se o komplex vkusně a citlivě zrekonstruovaných budov uprostřed čisté přírody.

 

Sanatorium se rozprostírá na rozlehlém pozemku. Patří k němu zahrada a pět budov, které jsou uzpůsobeny pro pobyt až šestnácti osob v jedenácti jedno nebo dvoulůžkových pokojích, z nichž tři jsou mezonetového typu. Každý pokoj je vybaven svým vlastním sociálním zařízením, koupelnou a ledničkou.

 

Pro klienty, kteří chtějí z osobních důvodů zvolit nadstandardní ubytování, je zde připraven samostatný apartmán ve stylovém roubeném domě. Je k dispozici zejména těm, kteří se chtějí účastnit pobytu v doprovodu svých blízkých, např. s malým dítětem v doprovodu další dospělé osoby nebo s jinými členy rodiny v případě spoluzávislosti. 

 

V bývalé stodole klienti najdou velkoryse pojatou tělocvičnu s moderním vybavením, kde se mohou účastnit jak individuálních tak skupinových cvičení. Pro společnou tvůrčí práci jako například arteterapie je připraven útulný prostor zimní zahrady.

 

Areál má také svou relaxační zónu, kde klienti mohou využít saunu, odpočívárnu a čajovnu s nabídkou bylinných čajů. Pro terapeutickou skupinovou práci mají klienti k dispozici velký sál, pro individuální terapii zase slouží intimní prostředí několika terapeutoven.

 

Naší chloubou je profesionálně vybavená kuchyň. Náš kuchař zde s láskou připravuje poctivou domácí a zároveň vyváženou stravu z lokálních zdrojů a je připraven přizpůsobit ji individuálním dietním požadavkům klienta (bezlepková, vegetariánská). 

 

Ve společné jídelně se podává jídlo třikrát denně a v průběhu dne mají klienti přístup k menšímu občerstvení. Dbáme na jejich pitný režim, k dispozici je volný výběr nápojů, ovoce a malých snacků. Vnitřní prostory jsou provoněny esenciálními oleji značky dōTERRA, protože vůně blahodárně působí na naši psychiku, dokážou uvolnit, povzbudit a zlepšit náladu. 

Součástí areálu Sanatoria je také nádvoří a zahrada, vhodné pro posezení, relax nebo meditace. Na vyvýšeném místě zahrady se nachází meditační pódium s výhledem do kraje. Rostou zde také ovocné stromy, pěstujeme tady bylinky a vlastní zeleninu a do budoucna plánujeme i včelařský koutek.

 

V Sanatoriu tedy klient najde veškerý komfort a kvalitní zázemí, tak aby mohl maximalizovat účinnost našeho terapeutického programu. 

ZANECHTE KONTAKT, MY SE VÁM OZVEME.

PO-PÁ 09:00 - 19:00

bottom of page