top of page
Sanatorium Origanum

Sanatorium Origanum je v česko-slovenském regionu ojedinělým místem pro pobytovou léčbu závislostí. Klientům nabízí léčebné pobyty v délce od 2 do 6 týdnů. Nadstandardně vybavené zařízení se nachází necelou hodinu jízdy od Prahy. Kapacita sanatoria je 16 lůžek v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zázemím a ledničkou.

Pro klienty, kteří chtějí z osobních důvodů zvolit nadstandardní ubytování, je zde připraven samostatný apartmán ve stylovém roubeném domě. Je k dispozici zejména těm, kteří se chtějí účastnit pobytu v doprovodu svých blízkých.

O sanatoriu

Maximální míra diskrétnosti a zachování anonymity je samozřejmostí.

Vybírejte ze 3 pobytových léčebných balíčků

KONTAKT

Bez zbytečného čekání najdeme vhodné řešení a pustíme se do léčby. Neváhejte se nás zeptat na cokoliv, co Vás zajímá. Jsme diskrétní profesionálové v oboru.

Součástí resortu je rozlehlá zahrada s ovocnými stromy, možností posezení i grilování. Zařízení nabízí relaxační zónu, kde klienti mohou využít saunu, odpočívárnu a čajovnu s nabídkou bylinných čajů. 

 

Pro terapeutickou skupinovou práci mají klienti k dispozici velký sál, pro individuální terapie využívají intimní prostředí několika terapeutických místností. Klienti mají k dispozici velkoryse pojatou tělocvičnu s moderním vybavením, pro společnou tvůrčí práci jako například arteterapie je připraven útulný prostor zimní zahrady.

 

V Sanatoriu tedy klient najde veškerý komfort a kvalitní zázemí, tak aby mohl maximalizovat účinnost našeho terapeutického programu.

V Sanatoriu Origanum se věnujeme léčbě závislosti na alkoholu, závislosti na lécích a závislosti na drogách.

Pobytovou léčbu doporučujeme zejména klientům, kteří jsou připraveni své problémy řešit intenzivně a efektivně. 

Léčíme

Tým zkušených specialistů

Klienti se účastní na míru sestaveného terapeutického programu, který zahrnuje intenzivní individuální a skupinové aktivity pod vedením multidisciplinárního týmu odborníků zajišťující komplexní služby na jednom místě. Využíváme moderní a ověřené postupy léčby. 

 

Kdo stojí za tímto projektem
Odbornost Institutu Origanum zaštiťuje Mgr. Aleš Kuda, přední český adiktolog a terapeut, který má dlouholeté zkušenosti ze státních i soukromých zařízení v oblasti adiktologické a terapeutické péče.

Terapie umožní klientům zahájit abstinenci v bezpečném prostředí pod vedením zkušených specialistů.

 

Délka a průběh procesu uzdravení klienta se odvíjí od mnoha faktorů, zejména od jeho motivace a míry závislosti před zahájením pobytu. Čím intenzivnější je míra konzumace návykových látek bezprostředně před pobytem, tím déle trvá detoxifikační fáze. Pro každého klienta nabízíme individuální přístup, kdy při stanovení léčebného plánu přihlížíme k individuálním podmínkám a potřebám daného klienta s cílem dosáhnout maximální míry efektivity léčebného procesu.

Terapie jako cesta k životní spokojenosti

Název Institutu Origanum vznikl z latinského pojmenování pro léčivou rostlinu dobromysl. Dobrá a zdravá mysl je klíčem k životní spokojenosti.

 

Koncept Origanum vnímá každého z klientů jako originál s jedinečným životním příběhem, jehož současné okolnosti jej přivádí právě k nám. 

 

Pro klienty jsme průvodcem na jejich cestě k životní spokojenosti a well-beingu. Uvědomujeme si, že každý klient k nám přichází s jinými potřebami a v jiné fázi své životní cesty. Tam, kde se naše cesty protnou a spojí se do jedné, navrhneme léčebný postup na míru s cílem dosáhnout maximálních a hlavně dlouhodobých výsledků.

Proč právě Origanum?

ADI START

pro klienty s omezenými časovými možnostmi

Délka pobytu: 2 týdny

ADI STANDARD

pro osvobození od závislosti a nastartování procesu změny

Délka pobytu: 4 týdny

ADI PLUS

pro získání pevného základu pro dlouhodobou abstinenci a prevenci relapsu

Délka pobytu: 6 týdnů

PO-PÁ 09:00 - 19:00

bottom of page