top of page

Závislost na drogách

Pokud jde o drogy, specializujeme se zejména na léčbu závislostí na kokainu a nejčastěji býváme kontaktováni klienty s problematickým užíváním právě této látky. Jedná se v současné době o velmi populární drogu, jejíž užívání se stalo “normou” večírků. Klienti obvykle začnou kokain konzumovat v prostředí spojeném s nočním životem a zábavou, později se okolnosti užívání změní a kokain jim pak slouží jako prostředek ke zvládání rychlého životního tempa. Občasná konzumace se pak změní v závislost.

 

Tím, že zvyšuje sebevědomí, pocit síly a euforie, může kokain vypadat jako cesta k rychlému štěstí, avšak je to jen zdánlivá představa. Když vám konzumace začne přerůstat přes hlavu a uvědomíte si svou závislost, může být pro vás obtížné se s ní vypořádat. V Institutu Origanum jsme zařízeni na to, abychom váš problém vyřešili diskrétně a profesionálně.

Jsme tu pro vás, pokud váháte, zda se ve vašem případě vůbec jedná o závislost, pokud konzumujete dlouhodobě, nebo pokud jste se o léčbu již pokoušeli a zatím jste nebyli úspěšní. Dle míry konzumace, vašich možností a vaší motivace se svou závislostí skončit, vám po dohodě sestavíme léčbu na míru.

Závislostna drogách

Nejčastěji užívanou nelegální drogou u nás, jsou konopné látky. Zkušenost s nimi uvádí přibližně čtvrtina až třetina dospělých osob. Vzhledem k povaze našich služeb, se nejčastěji setkáváme s klienty se závislostí na kokainu.

 

Obracejí se na nás však i klienti s problematickou konzumací marihuany nebo opiátů.​

Příznaky dlouhodobé  konzumace kokainu: 

  • paranoidní myšlení 

  • otupuje emoce

  • hubnutí a chátrání tělesné stránky

  • poškození vnitřních orgánů

  • poškození nosní přepážky

  • problémy se zuby

Vyberte si místo pro svou léčbu

V Ambulanci se setkáte se špičkovými odborníky v léčbě závislostí pro dospělé i děti.

bottom of page