top of page

Leadership

Co je leadership? Je důležitý jen v práci nebo i osobním životě? Jak vést lidi? Jak se pozná správný leader? Jak být vzorem pro ostatní? Co je to integrita? Jak být lidský a zároveň výkonný?

Manažerské kompetence

Jak vést lidi? Jak vyhovět zákazníkovi, firmě i podřízeným? Jak plnit cíle? Jak být dobrý šéf? Jak prezentovat na veřejnosti? Jak na time management? Jak se ze všeho nezbláznit?

Kariérní poradenství

Mám dát výpověď? Jak najít práci snů? Jak změnit práci? Co dělat, aby mě povýšili? Jaké je mé poslání? Co když mě moje práce nebaví?

Stress management

Jak všechno stíhat? Jak nebýt ve stresu? Jak nastolit work-life balance? Jak relaxovat? Jak zvládat práci i rodinu? Jak být dobrou matkou i manažerkou? 

Zvládání emocí

Jak nevybuchnout? Jak nekřičet na děti? Neubráníte se vzteku? Máte často na krajíčku? Stydíte se za své emoce? Jste citově otupělí? Cloumají s vámi emoce?

Meditace

Je meditace pro všechny? Láká vás meditace? O co vůbec v meditaci jde? Chcete najít vnitřní klid? Chcete být v kontaktu se sebou? Jak může meditace pomoci manažerovi?

Realizace snů a cílů

Toužíte po životní spokojenosti? Nechcete, aby vám život utekl mezi prsty? K čemu je  sebekoučování? Jak se plní cíle?

Koučink je vhodný když: 

  • nejste spokojeni se sebou samými a svým životem

  • vás překvapí nenadálá životní situace

  • chcete zapracovat na svých "slabých stránkách" nebo rozvinout své přednosti 

  • se potřebujete rozhodnout, něco změnit nebo realizovat své záměry

  • se vám nedaří v rodinných, partnerských, pracovních vztazích

  • hledáte rovnováhu mezi pracovním a osobním životem

  • jste změnili nebo se chystáte změnit práci

 

Koučink slouží k překonání schémat, která vás drží na místě, uskutečnění změny a růstu ve vašem životě. Více než na hledání příčin problémů, proč něco nefunguje, se orientuje na nalezení cesty k tomu, aby se věci začaly dařit v souladu s tím, kdo jste a co si přejete. 

Seznamte se s našimi kouči: Martina Vančurová

Osobní rozvoj a koučink

Tato metoda vznikla za účelem snižování stresu, je inspirovaná meditací vhledu a pěstuje dovednost všímavosti. Mindfulness je vhodnou doplňkovou metodou při léčbě závislostí. 

 

Mindfulness učí, že čím více jsme si sami sebe vědomi v přítomném okamžiku, tím méně se dostáváme do vleku okolností a jednáme vědomě, v souladu se svým záměrem. 

 

Blahodárné účinky mindfulness prokázaly mnohé studie, které po osmi týdenním pravidelném praktikování zaznamenaly nárůst spokojenosti, snížení subjektivně pociťovaného stresu a strukturální změny v mozkové kůře.

Primárně jsou naše služby určeny dospělým, ale jejich část je zaměřena také na děti a mladistvé. Může nás oslovit jak osoba, která potřebuje sama pomoct, tak osoba blízká.  

Mindfulness je také vhodnou doplňkovou metodou při léčbě závislostí.

Tato metoda vznikla v 70. letech 20. století v USA  za účelem snižování stresu, je inspirovaná buddhistickou meditací vhledu a jejím záměrem je pěstování dovednosti všímavosti.

 

Klade důraz na propojenost našeho myšlení, emocí, tělesných vjemů a reakcí. Učí, že čím více jsme si sami sebe vědomi v přítomném okamžiku, tím méně se dostáváme do vleku okolností a jednáme vědomě, v souladu se svým záměrem. 

 

Mindfulness se praktikuje a trénuje prostřednictvím cvičení formálních (meditací) a neformálních - aktivováním všímavosti v běžných situacích. Blahodárné účinky mindfulness prokázaly mnohé studie, které po osmi týdenním pravidelném praktikování zaznamenaly nárůst spokojenosti, snížení subjektivně pociťovaného stresu a strukturální změny v mozkové kůře. V Centru Osobního rozvoje nabízíme balíček osmi sezen, na kterých si základy mindfulness osvojíte.

Mindfulness

Nabídka Centra Osobního rozvoje Origanum je určena zejména pro klienty, jejichž motivací pro práci na sobě je seberozvoj a sebepoznání. Zaměřují se na posílení dovedností, které považují za žádoucí, jako např. odolnost, všímavost, schopnost žít spokojeně, leadership, manažerské dovednosti apod. Zároveň se klienti dostávají blíž k sobě, ke své podstatě, ujasňují si své motivace, hodnoty, to o co usilují, jak fungují.

 

V Centru Osobního rozvoje Origanum nabízíme klientům koučink, individuální terapii, mindfulness, aroma poradenství. Vedle individuálních aktivit pro jednotlivce nabízíme rovněž skupinové formáty, zejména pro firmy a organizace, a to Manažerské a firemní poradenství a programy v oblasti péče o duševní zdraví zaměstnanců. 

Seznamte se s odborníkem na koučink a mindfulness

terapeut, kouč

AMBULANCE & SANATORIUM ORIGANUM

Ceník mindfulness

balíček 8 sezení po 50 min               10 000 Kč

Cena koučinku

koučink (50 minut)                               1500 Kč 

Ceník mindfulness

balíček 8 sezení po 50 min               10 000 Kč

Cena koučinku

koučink (50 minut)                               1500 Kč 

bottom of page